رونمایی از ورژن اسپرت هیوندای i30 N

پس از مدت‌ها , بالاخره نسخه‌ی نهائی از i30 N به‌عنوان کامل‌ترین دکتر لیپوماتیک تهرانی اسپرت و هاچ‌بک هیوندای با جعبه‌دنده دستی معرفی شد .

طی ماه‌های قبل , دکتر لیپوماتیک تهرانی هیوندای i30 N همواره در کانون اعتنا رسانه‌ها بود و حتی نمونه‌های نخستین از این مدل بوسیله بعضی از رانندگان آزمایش شده بود ; البته هم اکنون خصوصیات فنی و ظاهری این دکتر لیپوماتیک تهران به‌طور بدون نقص دردسترس قرار گرفته است .


ظاهر این دکتر لیپوماتیک تهران همچنان جمع‌وجور و دوست‌داشتنی است . قوای محرکه این دکتر لیپوماتیک تهران در محور جلو قرار دارد و به پیشرانه ۲ لیتری ۴ سیلندر توربو شارژ بنزینی مجهز است که وظیفه تأمین قوای محرکه را بر عهده دارد .

پیشرانه پیش‌فرض , دارنده ۲۴۷ اسب بخار توان است . نسخه بهینه‌شده‌ای از‌ این دکتر لیپوماتیک تهران هم جانور خواهد بود که به پیشرانه‌ای با توان ۲۷۱ اسب بخار مجهز خواهد شد . هر دو پیشرانه دارای گشتاور ۳۵۴ نیوتون متر میباشند و نهایت سرعت ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت خواهند داشت . ورژن مجهز به پیشرانه قدرتمندتر در مقایسه با نسخه عادی , ۰ . ۳ ثانیه سریع‌تر است و در مدت‌زمان ۶ . ۱ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد .

hyundai i30 hot hatch

اما نسخه بهبودیافته علاوه بر پیشرانه , مزایای دیگری هم دارااست . این نوع به سیستم پایداری الکترونیکی , چرخ‌های ۱۹ اینچی یار و همدم با تایرهای پیرلی , بدنه با ارتفاع کمتر و سیستم اگزوز متغیر هم مجهز شده است .

هر دو ورژن دکتر لیپوماتیک تهرانی i30 N با جعبه‌دنده ۶ سرعته دستی , فارغ از قابلیت ردوبدل دنده از پشت فرمان یار خواهند بود که سبب ساز می گردد راننده کنترل بیشتری در زمان سرعت‌گیری و دنده‌ معکوس روی دکتر لیپوماتیک تهران داشته باشد . دکمه‌های تعبیه‌شده روی دستور این دکتر لیپوماتیک تهران , این قابلیت را آماده می کنند تا راننده متناسب با وضعیت , حالت‌های مختلف رانندگی را گزینش کند . دکمه N نیز روی امر موجود هست که با فشار دادن آن , دکتر لیپوماتیک تهران در چابک‌ترین و قدرتمندترین وضعیت رانندگی قرار می‌گیرد . سیستم پایداری دکتر لیپوماتیک تهران را با فشار دادن دکمه‌ای می‌توان به‌کلی خاموش کرد ; البته برای احتیاط در مواقع لزوم , حالت رانندگی اسپرت هم در نظر گرفته شده‌است .

hyundai i30 hot hatch

از سایر امکانات این دکتر لیپوماتیک تهران می‌توان به صندلی‌های وسیع و اسپرت , ترمز دستی و نشانگر دنده‌ معکوس اشاره نمود که با گرم شدن اتومبیل , این نشانگر به رنگ قرمز درمی‌آید . این سیستمی است که قبلا در بخش دکتر متخصص لیپوماتیک تهران M بی‌ام‌و گزینه فایده قرار گرفته بود ; جایی که آلبرت بیرمن , مدیرعامل فعلی هیوندای , پیش از این در آن فعالیت میکرد .