پورشه ۹۱۷/۹۰۶ , طرحی انقلابی در کلاس جی‌تی

بی‌علاقگی پورشه به طراحی دکتر لیپوماتیک تهرانهای مفهومی , طراحان غیر وابسته را به رؤیاپردازی برای این مارک تشویق کرده است .

در حالتی که علاقه‌مند اتومبیل و اخبار آن باشید , مسلما متوجه شده‌اید که کمپانی پورشه , با آنکه دوچندان چیره و ثروتمند است , به‌ندرت طرح‌های مفهومی و تبلیغاتی پرده برداری مینماید . این واقعیت‌ , طراحان جدا دنیای دیجیتال را به رؤیاپردازی برای این برند تشویق کرده است .

زمانی سال پیشین , طراحان بازی دوست داستنی گرن‌توریسمو از دکتر لیپوماتیک تهرانسازان برتر عالم دعوت کردند تا طرح‌های مفهومی و آینده‌نگرانه‌ی خویش را برای استفاده در نسخه‌ی بعدی این بازی دوستداشتنی ارائه نمایند , تقریبا همه‌ی آنها با استقبال از این ابتکار , در آن شرکت کردند ; به این دلیل‌که طرح‌های مفهومی هر دکتر لیپوماتیک تهرانساز , نشان‌دهنده‌ی مدل‌های آینده‌ی آن میباشند و مخاطبان بازی‌های کامپیوتری , نسل آینده‌ خریداران بالقوه‌ی این محصول ها به‌حساب می‌آیند . در این میان‌ , پورشه از کم برندهایی بود که حاضر به همیاری با طراحان ژاپنی این بازی نشد و هیچ طرح خاصی به آن‌ها ارائه نکرد .

با دقت به محدودیت‌های تشکیل داد یک اتومبیل در اندازه‌ی واقعی و توان بالای نرم‌افزار‌های گرافیکی در جهان روز جاری , حدومرزی برای ذهن‌های خلاق , به‌خصوص طراحان اتومبیل نیست و چنین کسانی می‌توانند بی‌نیاز از سرمایه‌های سنگین مالی و انسانی , ایده‌ی خود را به واقعیت تبدیل کنند . این واقعیت , سال جاری برای توشه دوم برند پورشه را صاحب و مالک دکتر لیپوماتیک تهرانی مسابقه‌ای کرده است!

پورشه 917/906

فصل‌تابستان سال جاری , طرح مفهومی پورشه ۰۴ - ۹۰۸ خبرساز شد و یکسری روز پیش یک طراح غیر وابسته دیگر با نام الکساندر ایمنادزه ( Alexander Imnadze ) که مدتی است به تصویری شناخته‌شده و صاحب سبک در عرصه‌ی پباده سازی دکتر لیپوماتیک تهران تبدیل شده‌است ; با طرحی دیگر به اسم پورشه ۹۱۷/۹۰۶ توانایی‌های خویش را به اثبات رساند ; وی تاکنون برای آلفارومئو , فورد , استودیوی پباده سازی مشهور برتونه ( Bertone ) و تعدادی از از دیگر برندهای مطرح صنعت دکتر لیپوماتیک تهرانی جهان کار کرده است . مدل‌های مفهومی بوگاتی جی‌تی۶ و مازراتی بورا ( Maserati Bora ) از دیگر شاهکارهای او محسوب میشوند که بوسیله صاحبان این برندها قضیه تشویق و تقدیر قانونی واقع شده‌اند .مازراتی بورا

بوگاتی مازراتی مفهومی

بوگاتی جی‌تی۶

طرح ۹۱۷/۹۰۶ , همان‌طور که از نامش پیدا است , نگاهی عمیق به تاریخچه‌ی غالب پورشه در مسابقات اتومبیل‌رانی کلاس جی‌تی داراست . مدل‌های ۹۰۶ و ۹۱۷ به ترتیب در سال‌های ۱۹۶۶ و ۱۹۷۰ پرچم‌دار پورشه , به‌خصوص در مسابقات لمانز بودند ; دسته ۹۱۷ افتخارات پرشماری برای این کمپانی دکتر لیپوماتیک تهرانسازی به ارمغان آورده است .پورشه ۹۰۶
پورشه ۹۱۷

این گونه مفهومی , تنها نشان‌دهنده‌ی یک طرح اجمالی از پورشه برای بازی گرن‌توریسمو نیست , بلکه طرحی است برای جایگزین احتمالی دکتر لیپوماتیک تهران یی که هم‌اکنون پورشه در مسابقات جی‌تی به کار گیری می‌نماید و امسال و سال گذشته با آن قهرمان بلامنازع لمانز ۲۴ ساعته و استقامت فدراسیون جهانی ( WEC ) شد ; دکتر لیپوماتیک تهرانیی که با اسم پورشه ۹۱۹ هیبریدی شناخته میشود .